SÖYLEŞİ
Op. Dr. Pelin Koca

Op. Dr. Pelin Koca'ya DoktorTakvimi ile uzun süredir devam eden iş birliği ile ilgili detayları ve bu birlikteliğin hayatında nasıl değişiklikler ortaya çıkardığını sorduk.

Cevaplarına göz atmak ister misiniz?

Pelin Koca

Op. Dr. Pelin Koca

Kadın hastalıkları ve doğum. Op. Dr. Pelin Koca İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi mezunu olup şuan Özel Saygı Hastanesi'nde hizmet vermektedir. Tedavi ettiği hastalıklardan bazıları prematürite, interstisyel sistit, preeklampsi, dismenore, mol gebelik ve histerektomidir.

Profile Git

Sitemizin online randevu takvimini ve ek hizmetlerini (hatırlatıcılar, çağrı merkezi desteği, çağrı yönlendirme vb.) nasıl tanımlarsınız?

Sadece uzmanlığıma odaklanmamı sağlayan bir destek ekibi olarak tanımlıyorum. Günümü planlamada ve gereksiz iş yükünü üzerimden atmada en önemli destekçilerim bu hizmetler.

Tüm zamanımı hastalarıma ayırabilmemde ve tamamen onlara konsantre olabilmemde profilim ve onunla gelen hizmet paketi kilit bir rol oynamakta.

“Cevapsız çağrı problemini ortadan kaldırıp hastalarımın gözünde profesyonel bir imaj oluşturdum.”

DoktorTakvimi'nin çağrı merkezi desteği hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlk başta, hastalarımla olan ilişkime böyle bir kanal sokma hakkında tereddütlerim oldu. Sonrasında denemeye karar vermemle beraber çağrı merkezinin tamamen benim talimatlarımla hareket ettiğini gördüm. Böylece güvenim arttı ve çağrı merkezi desteğini tüm potansiyeli ile kullanmaya başladım.

Hastalarla olan iletişimimde kısa sürede gelişme kaydettim. Cevapsız çağrı problemini ortadan kaldırıp hastalarımın gözünde profesyonel bir imaj oluşturdum.

Gereksiz çağrılardan kurtulup boş zamanlarımda gerçekten dinlenmeye odaklanabildim. Çağrı merkezi desteği bu gelişimdeki ana faktördü.

pelin koca takvim 2

Sitemize profesyonel üye olduktan sonra online görünürlük konusunda gelişim kaydettiğinizi düşünüyor musunuz?

Evet, düşünüyorum. Hem ismimle yapılan aramalarda hem de uzmanlığımla ilgili, özellikle çalıştığım bölgedeki insanlar tarafından yapılan aramalarda, DoktorTakvimi'nin güçlü SEO yapısı sayesinde profilim ve dolayısıyla ben görünür bir hale geldik.

“Özellikle ismimizle yapılan aramalarda, kişisel web sitesi önemli bir yere sahip.”

Sizce hekimler/uzmanlar için web sitesi bir ihtiyaç mı? Sizde bu çerçevede DoktorTakvimi web sitesini nasıl değerlendiriyorsunuz?

Günümüzde her şey internette aratılıyor. Bizler de bu aramalara konu oluyoruz. Özellikle ismimizle yapılan aramalarda, kişisel web sitesi önemli bir yere sahip.

Profesyonel bir görüntü ve hastalara doğru bilgi iletmede kişisel web sitesi bir kartvizit gibi çalışıyor. Bu sebeple sade, tıbbi paylaşımlara uygun ve en çok merak edilen bilgileri hızlı bir şekilde ziyaretçilere aktarabilen tasarımlar fark yaratıyor.

DoktorTakvimi'nin benim için hazırladığı web sitesi de tüm bu ihtiyaçlara cevap veriyor.

Siz de mutlu meslektaşlarınıza katılmak ister misiniz? Teklifini Öğren